Luděk Beneš

Novinky » Členové » Luděk Beneš
 
Mé datum narození je 24.9.1967. Uvádím celé, kdyby náhodou někdo chtěl posílat dárky. Oblíbeným typem modelů je architektura. Tedy pokud se týče modelů. S tím souvisí i mé oblíbené měřítko a to je 1:150 a u žen 1:1.
 
Svůj nejlepší model, jak doufám, teprve slepím v budoucnu. V současné době jsou mé modely, které mám na skladě, spíš ve stavu rozkladu a neladu. Modelů, po kterých toužím, by bylo. Ale děsí mě to, že by vznikly, to bych je pak musel všechny slepit, že? Jizerské rozhledny, mnohé z lidovek, hradů nebo tvrzí. Třeba později upřesním.
 
Bohužel, mám příliš mnoho zajmů a málo času. Musím říci, že pokud mám volit mezi nocí na horách a nad modelem, vyhrávají hory. Tedy zájmy? Jen ty největši - hory, kolo, lokální vlastivěda, fotografie, castelologie, lidová architektura, kaktusy, skalničky. Co se týče papíráků, častěji než lepení se teď podílím na připravě vydání, sháním podklady a píšu texty. Pomáhal jsem při shánění podkladů a rekonstrukci Týřova a Bezdězu. Psal texty pro Ondru Hejla, Migase a nejčastěji pro Dukase. Moje texty jsou  např. u modelu Ještědu, Dlaskova statku, Radnice v Mladé Boleslavi, Drahanovické tvrze, Nezarecké brany v Jindrichově Hradci, Rozálky, Domu pastiera z Litmanové, Kostela v Uhlířských Janovicích, Gotického domu, Větrného mlýna a dalších.